ویتنی هیوستون کی بود؟
ویتنی هیوستون اولین آلبوم خود را در 22 سالگی منتشر کرد و موفق به کسب سه تک آهنگ شماره 1 شد. ویتنی (1987) چهار شماره یک دیگر را تحویل داد و هیوستون گرمی را نیز بدست آورد که آلبوم های بعدی از جمله I Your Baby Tonight (1990) و My Love Is Your Love (1998) و همچنین موسیقی متن به فیلم The Bodyguard (1992) و منتظر بودند. to Exhale (1995). با ازدواج او با بابی براون خواننده در سال 1992 و به دنبال آن مصرف مواد مخدر ، حرفه هیوستون پیشی گرفت. او سرانجام با فیلم I Look to You 2009 بازگشت و در فیلم موسیقی Sparkle با هم بازی کرد. هیوستون از غرق شدن تصادفی در یک هتل در 11 فوریه 2012 درگذشت.

سال های اول
هوستون متولد 9 اوت 1963 در نیوآرک ، نیوجرسی ، تقریباً به نظر می رسید که هوستون از بدو تولد به عنوان یک خواننده تبدیل شود. مادر ، پسر عموی و پدرخوانده اش ، آرتا فرانکلین ، همه چهره های افسانه ای در انجیل ، روح و موسیقی پاپ بودند. سیسی هیوستون وزیر کر در کلیسای باپتیست نیو امید بود و در همانجا بود که ویتنی جوان شروع به کار کرد. حتی به عنوان یک کودک ، ویتنی قادر به تحریک مخاطبان بود. او بعداً به دایان ساوایر گفت که یک واکنش سریع از جماعت امید جدید تأثیر نیرومندی بر وی داشته است: "فکر کردم می دانم از آن زمان می دانم که [توانایی آواز خواندن من] یک چیز عفونی است که خداوند به من داده است."

در زمان تبدیل شدن 15 سالگی ، هیوستون اغلب ش در حال اجرای برنامه بود و سعی می کرد یک رکورد از خودش بدست آورد. در همین زمان ، او توسط یک عکاس کشف شد که از زیبایی طبیعی وی منتظر بود. او به زودی به یک الگوی نوجوان بسیار مورد جست و جو تبدیل شد ، یکی از اولین ن آفریقایی-آمریکایی که روی جلد مجله Seveneen ظاهر شد. اما موسیقی عشق واقعی او است.

وقتی 19 ساله بود ، هیوستون در یک کلوپ شبانه توسط Clive Davis آریستا رکوردز کشف شد ، که او را بلافاصله به امضا رساند و با حرکت از انجیل تا ستاره پاپ ، او را فوراً امضا کرد. در سال 1983 ، هیوستون اولین حضور خود را در تلویزیون ملی آغاز کرد و در نمایش مرو گریفین ظاهر شد تا "خانه" را از موزیکال "ویز" بخواند. او و دیویس دو سال دیگر را در آلبوم اولین کار خود گذراندند و بهترین تهیه‌کنندگان و ترانه‌سرایان موجود را پیدا کردند تا استعداد شگفت انگیز آواز خود را به نمایش بگذارند.

آلبوم ها و آهنگ ها
آلبوم ویتنی هیوستون: "صرفه جویی در تمام عشق من برای تو" ، "چگونه می دانم"
در سال 1985 ، این هنرمند اولین آلبوم خود ، ویتنی هیوستون را منتشر کرد و تقریباً بلافاصله به یک احساس پاپ سر و صدا تبدیل شد. در طول سال آینده ، تک آهنگ های او "Saving All My Love for You" و "How I Know" به این آلبوم کمک کردند تا در صدر جدول قرار بگیرد ، جایی که برای 14 هفته غیر متوالی ماند. هیوستون در سال 1986 برای "صرفه جویی در تمام عشق من برای تو" گرمی دریافت کرد. این جایزه توسط پسر عمویش دیون وارویک به خواننده اهدا شد.

آلبوم "ویتنی": "می خواهم با کسی برقصم"
هیوستون موفقیت چشمگیر اولین آلبوم خود را با انتشار دوم ، ویتنی ، در سال 1987 دنبال کرد. این رکورد ، بارها به پلاتین رفت و برنده یک گرمی برای تک آهنگ "I Wanna Dance With Someone (Who Love Me Me)" با عنوان زیر گرفت. یک تور جهانی موفق. در این مدت ، این خواننده در یک کنسرت برای تولد نلسون ماندلا حضور پیدا کرد و بنیاد ویتنی هیوستون برای کودکان ، یک سازمان غیرانتفاعی را تأمین کرد که پروژه هایی را برای کمک به کودکان نیازمند در سراسر جهان تأسیس می کند.

تا سال 1992 ، هیوستون در صدر جهان قرار داشت ، اما زندگی او خیلی سریع پیچیده شد. در آن سال او پس از سه سال درگیری با بابی براون ، خواننده R&B ، که قبلاً از نسخه جدید بود ، ازدواج کرد. در ابتدا ازدواج پرشور و دوست داشتنی بود اما با پیشرفت دهه ، اوضاع ترسناک شد. هر دو براون و هوستون با سوء مصرف مواد و رفتار فزاینده ای ناخوشایند مبارزه کردند ، به طوری که هوستون بعداً به سوءاستفاده عاطفی ناشی از براون و خشونت خانگی اشاره کرد.

آلبوم "محافظ": "من همیشه تو را دوست خواهم داشت"
در میان این مشکلات شخصی رو به رشد ، هیوستون به پیشرفت در حرفه خود ادامه داد ، و با موفقیت در سال 1992 با بازی در نقش مقابل کوین کاستنر در محافظ وحشی محبوب The Bodyguard گذشت. او با استفاده از این پروژه ، گرایش را برای دنبال کردن فیلم های خود تنظیم کرد: برای هر فیلم ، او نیز تک آهنگ های هیت را منتشر کرد و فروش رکوردی پر شور را برای موسیقی متن فیلم ایجاد کرد. تک آهنگ او از فیلم The Bodyguard ، جلد اثر "من همیشه تو را دوست خواهم داشت" از دالی پارتون از سال 1974 ، ثابت کرد که بزرگترین ضربه هیوستون تا کنون است ، با گذراندن 14 هفته رکورددار 14 هفته در بالای نمودارهای ایالات متحده. این آلبوم موسیقی متن فیلم به کسب سه هیوستون گرمی از جمله آلبوم سال و سابقه سال رسید. بعداً در دهه 1990 ، هوستون در فیلم Waiting to Exhale و همسر Preacher نیز بازی کرد که هر دو با موسیقی متن آهنگ همراه بودند.

آلبوم "عشق من عشق توست": "درست نیست اما اشکالی ندارد"
در سال 1998 ، هیوستون My Love Is Your Love ، اولین آلبوم استودیویی بدون صدا و سیما در سال های متمادی ، منتشر کرد و گرمی دیگری را برای تک آهنگ "" این درست نیست اما خوب است "به دست آورد ، این آلبوم به اندازه کامل قبلی خود موفق نبود - اکران های طولانی ، هرچند همکاری او با ماریا کری در فیلم انیمیشن The Prince of مصر یک ترانه هیت را با نام "هنگامی که شما اعتقاد دارید" تولید کرد ، دریافت کرد که برنده یک جایزه اسکار شد.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها