بردلی کوپر کیست؟
بردلی کوپر متولد 5 ژانویه سال 1975 ، در فیلادلفیا ، اولین فیلم تلویزیونی خود را با یک نقطه مهمان در و شهر آغاز کرد. وی سپس در تلویزیون و فیلم بازی کرد ، در نمایش هایی مانند خیابان و جک و بابی و فیلم هایی مانند Wet Hot American Summer و Carnival Knowledge. اما موفقیت این عروسک های عروسی در سال 2005 بود که حرفه های کوپر را به سطح بعدی رساند ، با بازی های بعدی در فیلم های Hangover ، روز ولنتاین و چند فیلم دیگر. او همچنین بخاطر کارهایش در Silver Linings Playbook ، American Hustle ، American Sniper و A Star Is Born موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

اوایل زندگی
بازیگر ، کارگردان و تهیه کننده بردلی چار کوپر در 5 ژانویه سال 1975 در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا متولد شد. در حالی که وی از یک حرفه بسیار موفق در پرده سینما لذت برد ، کوپر در ابتدا پس از ایجاد عشق به آشپزی در سنین پایین ، در آشپزخانه تحقق پیدا کرد. وی به سرگرمی هفتگی گفت: "من قبلاً دوست داشتم رفقا بعد از مهدکودک به سر می برند و من غذای آنها را می پختم. من به خودم افتخار می کردم هر آنچه را که در یخچال بود از آن استفاده کنم و آن را به لازانیا تبدیل کنم."

کوپر جاه طلبی های آشپزی خود را پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه جرج تاون در سال 1997 با یک مدرک انگلیسی ، کنار گذاشت و در عوض ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد در مدرسه بازیگران درام استودیو در شهر نیویورک ثبت نام کرد. در حالی که یک دانشجوی آنجا بود ، کوپر اولین تبلیغات تلویزیونی خود را برای یک زنجیره فست فود به زمین نشست. او سپس دو سال بعد اولین حضور تلویزیونی خود را با یک میهمان در برنامه محبوب HBO Sex و the City انجام داد.

شغل اولیه فیلم
بعدی کوپر در درام کوتاه عمر با نام "سیاره $" ظاهر شد که در دنیای مالی تنظیم شده است. در همین زمان ، او اولین حضور در فیلم کمدی را در کمدی Wet Hot American Summer تابستان 2001 ایجاد کرد. کوپر سپس به تلویزیون بازگشت تا نقش حمایتی در J.J. سریال جاسوسی محبوب Abrams Alias ​​(2006-06). وی به مدت سه فصل ویل تیپین ، دوست رومه نگار مأمور مخفی سیدنی بریستو (با بازی جنیفر گارنر) را بازی کرد.

در زمان حضور در Alias ​​، کوپر درام مستقل کارناوال دانش (2002) و هیجان انگیز چشم کوچک من (2002) را ساخت. وی Alias ​​را در سال 2003 ترک کرد و در نقش های مکرر در سینما جک و بابی (2004-05) و درام جنایی Touching Evil (2004) ظاهر شد. در بازگشت به صفحه نمایش بزرگ ، کوپر در شوک کمدی عروسی (2005) با اوون ویلسون و وینس وون یک شوخی وحشیانه بازی کرد.

در همان سال ، کوپر در سریال تلویزیونی خودش آشپزخانه محرمانه (2005-06) بازی کرد ، براساس کتاب آشپز مشهور آنتونی بوردین. این نمایش بررسی های مثبتی را دریافت کرد ، اما در رده بندی ها به اندازه کافی خوب باقی نماند تا در هوا بماند. کوپر از ترس از ریسک کردن ، اولین حضور خود در برادوی را در سال 2006 انجام داد و در درام سه روز باران با جولیا رابرتز و پل رود به نمایش درآمد. در ماه دسامبر ، کوپر با جنیفر اسپوزیتو بازیگر زن ازدواج کرد. این اتحادیه دوام چندانی نکشید ، زیرا چهار ماه بعد ، اسپوزیتو خواستار طلاق شد.

موفقیت تجاری
کوپر پس از موفقیت Wedding Crashers (2005) ، نقشهای فیلم کمدی بیشتری را بدست آورد. او در کمدی رمانتیک Failure to Launch (2006) با متیو مک کاناوی و سارا جسیکا پارکر ظاهر شد. در حالی که این فیلم با یک پاسخ واضح روبرو شد ، کوپر با بازی Yes Yes (2008) با بازی در نقش جیم کری از موفقیت در گیشه لذت برد. وی همچنین در فیلم کمدی "او فقط نه فقط به تو" با الهام از کتاب محبوب خودیاری ظاهر شد. در این فیلم ، کوپر یک شوهر کار بازی کرد.

بعداً در همان سال ، کوپر استعدادهای کمدی خود را با The Hangover اثبات کرد. او در این کمدی دوستان با اد هلمز و زاک گالیفیاناکیس بازی کرد. این سه بازیگر دوستانی را بازی می کنند که برای تعطیلات آخر هفته کارشناسی با لاس وگاس سفر می کنند و با او به زودی ازدواج می کنند که توسط جاستین بارتا بازی می شوند. آنها پس از یک شب کی ، بیدار می شوند تا دوستانشان را که به همراه خاطراتشان از آنچه در شب گذشته رخ داده است ، مفقود شده پیدا کنند. این فیلم چنان موفقیت آمیز بود که دو دنباله در سال 2011 و 2013 تولید شد.

کوپر سپس با ساندرا بولاک در کمدی رمانتیک All About Steve در سال 2009 بازی کرد که عملکرد ضعیفی در گیشه داشت. پروژه بعدی او خیلی بهتر شد ، با این حال ، هنگامی که او دوست پسر اریک دان را در کمدی گروه انفجار ولنتاین (2010) بازی کرد ، که در آن جنیفر گارنر ، جسیکا آلبا و پاتریک دمپسی نیز حضور داشتند. کوپر با بازسازی سریال محبوب اکشن تلویزیونی The A-Team در تابستان سال 2010 پیگیری کرد. علاوه بر کوپر ، بازیگران این فیلم شامل لیام نیسون ، کوئینتون جکسون و جسیکا بیل نیز بودند.

نقش های نامزد اسکار
بازی متقاطع نقش های پرتحرک تر با نقش کوپر در فیلم Limitless ، که در سال 2011 اکران شد ، ادامه داشت. کوپر نقش اصلی را در این فیلم که بر اساس رمان سال 2001 "تاریک فیلدها" ساخته آلن گلین بود ، به عهده گرفت. رابط تریلر با بازی روبرت دنیرو بازی کرد و نظرهای مطلوبی را دریافت کرد. کوپر متعاقباً در نقش های اکشن بیشتری مانند Hit and Run (2011) و The Place Beyond the Pines (2012) بازی کرد ، اما نقش آفرینی که او را در جوایز اسکار به رسمیت شناخت ، نقره ای Linings Playbook (2013) بود ، به کارگردانی دیوید ا. راسل.

در فیلم تحسین برانگیز ، Co

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها